Śniadanie

sniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 21.10. świetliczaki przystąpiły do edukacyjnego programu „Śniadanie daje moc”, który promuje prawidłowe nawyki żywieniowe w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Tego dnia podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego powinno się jeść pierwsze śniadanie przed wyjściem z domu. Układali przy tym ciekawe opowiadania na podstawie ilustracji, rozwiązywali łamigłówki, tworzyli plakaty reklamujące pierwszy posiłek dnia. W ramach misji specjalnej świetliczaki odwiedziły również pobliską przychodnię, której przekazały wykonane plakaty.

21 października 2016