VII TYSKI RAJD Z KSIĄŻKĄ

30 września czwórka uczniów z  klasy 4a – Agata, Eliza, Szymon i Kacper, reprezentowała naszą szkołę podczas VII Rajdu z Książką.
Tematem tegorocznego Rajdu był „Sport w Tychach”. Wzięliśmy w nim udział  w celu propagowania czytelnictwa, zachęcenia do aktywności fizycznej i umacniania więzi uczniów z Tychami poprzez ukazanie sukcesów sportowych tyszan.
Zadaniem uczestników było zaprezentowanie książki o tematyce sportowej i przygotowanie krótkiej informacji o wybranym sportowcu związanym z naszym miastem. Ponadto uczestnicy zobowiązani byli do odwiedzenia wybranych obiektów sportowych na trasie Rajdu.
Nasi  uczniowie zapoznali się z fragmentami książki o Mariuszu Czerkawskim pt. „Życie na lodzie”. Odwiedziliśmy po drodze siłownie plenerowe i  Stadion Zimowy, by zobaczyć gdzie słynny hokeista uczył się jeździć na łyżwach. Bo właśnie w Tychach Mariusz Czerkawski rozpoczął swoją przygodę z hokejem. Nigdy o Tychach nie zapomniał, nawet jak już został sportową gwiazdą na skale światową.
Metę Rajdu wyznaczono w tyskiej Mediatece, gdzie uczestnicy spotkali się z organizatorami, Panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz panem Piotrem Zawadzkim, który przygotował ciekawą prezentację o historii sportu w Tychach. A wszystkim zajęła się Pani Magdalena

4 października 2021