Teatrzyk Kamishibai

Teatrzyk Kamishibai to forma papierowego teatrzyku obrazkowego, która doskonale sprawdza się w pracy bibliotekarza. Bajki w Kamishibai składają się z kilku lub kilkunastu ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Technika i walory takiego przedstawienia historyjki pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a forma opowiadania to prawdziwie teatralne doświadczenie.

W czasach gdy głównym konkurentem książki dla dzieci stał się smartfon, komputer czy telewizor, teatrzyk Kamishibai pomaga od nowa odkryć radość ze słuchania i czytania. Wdrożona w bibliotece szkolnej innowacja pedagogiczna z zakresu edukacji czytelniczej „Dookoła Kamishibai” przyniosła już pierwsze efekty.

Uczniowie klas 1-3 pokochali taką wersję czytania bajek. Uczennice z klasy 3b, Matylda Kiedrowicz i Lena Kantor, podjęły się przeniesienia bajeczki o Osiołku Bonifacym Doroty Kozioł na karty Kamishibai. W projekcie wspomogła dziewczynki Agata Tokarska z klasy 6a. Efekty pracy: szkicowania, malowania, kolorowania dużej powierzchni i przepisywania tekstu, można zobaczyć w bibliotece szkolnej i na nagranym filmiku.

Tytuł: Osiołek Bonifacy

Autor: Dorota Kozioł

Ilustracje (na podstawie tekstu): Matylda Kiedrowicz, Lena Kantor i Agata Tokarska

Opiekun projektu: Magdalena Krawczyk