Spotkanie z policjantem

Uczniowie pierwszych klas naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Tychach. Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów klas I przeprowadził. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Zasady nie są nowe, ale warto je przypominać, aby wyrobić umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Właśnie cykliczne zajęcia ze stróżami prawa i przekazywanie informacji w tym zakresie na pewno pozwolą na utrwalanie bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież. Pierwszaki aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, na które policjant chętnie odpowiadał. Spotkania z przedstawicielami Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego naszej szkoły.

6 września 2016