Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Dobiegł końca październik, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach tego wyjątkowego święta nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Śląskich Targach Książki w Katowicach, Rajdzie Gwiaździstym z Książką, który odbył się w Tychach oraz wielu innych wydarzeniach. Szóstoklasiści zaangażowali się w akcję głośnego czytania dzieciom i opowieściami o kocie Cukierku umilali czas uczniom klas drugich. Klasy pierwsze oraz grupy Motylków, Biedronek i Jarzębinek z Przedszkola nr 18 gościły na czytaniu bajek w bibliotece, a klasa szósta próbowała (z dużym powodzeniem) połączyć miłość do książek i do sportu mierząc się z konkurencjami czytania na czas. Jednym słowem: działo się!

Jesienna plucha nie sprawia jednak, że zwalniamy tempo. Nasza szkoła dołączyła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, w ramach którego otrzymaliśmy dotację w wys. 15 000 zł na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Od początków października można już wypożyczać pozycje zakupione ze środków Programu – wszystkie opracowane nowości można znaleźć na specjalnym miejscu w bibliotece (nie ukrywamy, że mocno obleganym podczas przerw).

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

7 listopada 2016