Hejt

Hejt, Hejt w internecie – zjawisko społeczne o charakterze poniżającym obserwowanym w środowisku Internetu. Według słownika języka polskiego jest to obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy lub mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie.

Hejter to osoba o niskim poczuciu własnej wartości. Posiada wiele kompleksów, jest smutna i nienawistna, a swoje negatywne emocje stara się przenieść na innych ludzi. Najczęściej hejter to po prostu bardzo nieszczęśliwa osoba, która stara się podbudować własne ego poprzez atakowanie i prowokowanie innych osób.

„Hejterem może być każdy. Każdy może też stać się jego ofiarą.”

29 marca uczniowie klasy 7f wybrali się do Mediateki na spotkanie autorskie z p. Moniką Sławecką. Autorka książki „Hejt” rozmawiała z młodzieżą o zjawisku hejtowania, jego przyczynach i emocjach, które towarzyszą ofiarom i oprawcom.

Po spotkaniu uczniowie odwiedzili pączkarnię  pod opieką Pani Agnieszki Krasuskiej i Pani Magdaleny Krawczyk . W  radosnych i słodkich nastrojach wrócili na kolejne lekcje do szkoły.

30 marca 2022