Eskulapiada Tyska

Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach promując zdrowy styl życia oraz potrzebę niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej, zaprasza uczniów klas 7-8 szkół podstawowych do udziału w Eskulapiadzie Tyskiej. Eskulapiada Tyska wpisując się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, odbyła się 07.04.2022 r., na terenie Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych. Różnorodność konkurencji budziła ciekawość, m.in.: test z wiedzy ogólnej, umiejętność zastosowania w praktyce pierwszej pomocy przedmedycznej, test sprawnościowy, bieg na czas z rannym. Miejsca na podium nie zajęliśmy, ale ważne było nowe doświadczenie. Sprawdziliśmy się i przy okazji przeżyliśmy ciekawą przygodę.

10 kwietnia 2022