ERASMUS+ „Steam with STEAM”

Tytuł projektu: „Steam with STEAM”
Można to przetłumaczyć jako „ Pełną parą w STEAM”

„Steam with S.T.E.A.M” to gra słów i skrót jednocześnie. Termin steam oznacza parę (wodną), ale również energie, moc. S.T.E.A.M to skrót: Science – nauki ścisłe, Technology – technologia, Engineering – inżynieria, Art – sztuka, Mathematics – matematyka.

Ten projekt chce rozwijać S.T.E.A.M., możliwości i myślenie obliczeniowe poprzez różnego rodzaju działania oraz konkursy..
Przedszkole w Austrii, szkoły podstawowe w Belgii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii chcą porównywać, dzielić się i rozwijać dobre praktyki i ramy dla niezbędnych umiejętności XXI wieku.
Projekt można obserwować na stronie:  http://steamwithsteam.eu/
W projekcie weźmie udział co najmniej 90 dzieci z 5 szkół i 50 nauczycieli.
Koordynatorem programu jest Pani Marta Kaczmarczyk.

W ciągu dwóch lat odbędzie się 6 mobilności edukacyjnych, dydaktycznych i szkoleniowych oraz 1 krótkoterminowe wspólne szkolenie nauczycieli w Belgii.
Plan wyjazdów:
27.10.2019 – 31.10.2019 Belgia wyjazd z 2 nauczycielami i 8 uczniami.
Luty 2020 Austria wyjazd  dla 2 nauczycieli
Maj 2020 Polska przyjeżdża 10 nauczycieli i 18 uczniów.
Październik 2020 Rumunia wyjazd 2 nauczycieli i 6 uczniów
Luty 2021 Hiszpania wyjazd 2 nauczycieli