e-Twinning

W dobie internetu i telefonów komórkowych coraz rzadziej piszemy listy. Okazuje się, że z przyjemnością je czytamy.
W ramach projektu eTwinning w listopadzie 2018r.uczniowie klasy 6b napisali listy do rówieśników
z Pszczyny, w których przedstawili atrakcje Tychów. Z wielką radością powitaliśmy paczkę z listami wysłaną
do nas przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej z Pszczyny. Nasi korespondenci chodzą
do piątej klasy. W listach przedstawili nam swoje spojrzenie na miasto, w którym mieszkają. Najczęściej wymieniali otoczone parkiem Muzeum Zamkowe, rynek pełen pięknych, zabytkowych kamieniczek, skansen, zagrodę żubrów, Muzeum Prasy Śląskiej. Zachęcali nas do zwiedzania położonych niedaleko Pszczyny Ogrodów Kapiasa.
Listy sprawiły nam wiele radości, z przyjemnością podziwialiśmy pomysłowe ozdobniki: kolorowe motyle, uśmiechnięte słoneczka, kwiatki, biedronki, a nawet szkice zabytków.
Dzięki listom wiemy, jak oceniają swoje miasto młodzi mieszkańcy.

31 marca 2019