Book Tour z…Fretką.

Zakończyliśmy 4 edycję Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej Book Tour z…Fretką. W tegorocznej edycji, której nasza biblioteka szkolna jest pomysłodawcą i organizatorem, udział wzięło 17 szkół podstawowych. Po raz pierwszy książka zawędrowała poza granice Tychów i gościła w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie.
Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, uwrażliwianie na piękno słowa, rozbudzenie kreatywności i wyobraźni, oraz nauka pokonywania swoich słabości.
Książka pani Marty Guśniowskiej „O Fretce, która dała się porwać wiatrowi” wędrowała pomiędzy szkołami podstawowymi i umilała czas najmłodszym uczniom. Historia tchórzliwej i nieśmiałej Fretki uczy, że warto przełamywać własne lęki bo tylko w ten sposób możemy odkryć świat przyjaźni i radości z poznawania ludzi i świata. A czas spędzony w gronie  przyjaciół jest bezcenny.
Dzieci zainspirowane przygodami uroczej Fretki stworzyły piękne prace plastyczne, z których powstanie wystawa online.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klasy 1b?A nad wszystkim czuwała i wszystko organizowała Pani Magdalena Krawczyk.

ZOBACZ WYSTAWĘ PRAC PLASTYCZNYCH

ZOBACZ FILM O AKCJI CZYTELNICZEJ „BOOK TOUR Z….FRETKĄ”

14 czerwca 2022