eTwinning

W ramach projektu eTwinning uczniowie klasy 6b napisali listy do rówieśników z innych regionów Polski. Przedstawili w nich ciekawe i znane miejsca, z których słyną Tychy. Najatrakcyjniejszy jest, zdaniem szóstoklasistów, Park Wodny Tychy, wyjątkowe miejsce na relaks i dobrą zabawę. Dużo radości sprawia przebywanie w basenie ze sztuczną falą, strefa laguny z gejzerami i zjeżdżalnie. Ciekawym miejscem są nasze Paprocany, teren rekreacyjny nad Jeziorem Paprocańskim z placem zabaw, punktami gastronomicznymi, plażą i alejkami spacerowymi. To świetne miejsce dla rowerzystów. Uczniowie polecają Mediatekę. Tu można wypożyczyć książkę i poczytać ją w ciszy. Smakosze lodów powinni odwiedzić lodziarnię „Lodowato”. Miejsce ważnym dla miasta jest, zdaniem szóstoklasistów, Muzeum Miejskie. Wymiana wiadomości o miastach, regionach, w których mieszkamy, jest głównym celem projektu eTwinning. Dzięki temu poszerzymy naszą wiedzę o kraju i świecie, a także dowiemy się, jak oceniają swoje miasta młodzi mieszkańcy.

27 listopada 2018