„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” OWOCOWE HISTORYJKI

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z wartościami odżywczymi owoców i warzyw oraz dostrzeżenie przez nich konieczności ich spożywania.
Podczas zajęć dzieci odgadywały zagadki, których rozwiązaniem były nazwy owoców i warzyw. Uczniowie dowiedzieli się, że warzywa i owoce mają ogromną wartość odżywczą i, że nie można ich pominąć w codziennej diecie, ponieważ zawierają składniki odżywcze i substancje o działaniu leczniczym, dlatego ich spożywanie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom, a nawet ich leczenia.
Dzieci poznały pojęcie witamina, dlaczego określa się je literami alfabetu, gdzie występują i jakie funkcje organizmu człowieka one wspomagają. W czasie zajęć dowiedziały się również, że należy spożywać pięć porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Następnie na narysowanej na arkuszu papieru pakowego dużej sylwecie człowieka dzieci wklejały w odpowiednie miejsca, tj. w miejsce ich działania na organizm człowieka, nazwy witamin, ich działanie i opis ich występowania. W czasie zajęć uczniowie również poznawali owoce i warzywa za pomocą zmysłów, uczyli się oraz wspólnie śpiewali piosenkę pt. „Witaminki”.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć stworzyli księgę owocowo-warzywną, w której zostały umieszczone w formie komiksu zabawne historyjki przedstawiające przewagę owoców i warzyw nad słodyczami. Zajęcia w świetlicy przeprowadziła Pani Agnieszka Krasuska.

13 lutego 2018