ZDROWO JEM …- STREFA AKTYWNOŚCI

Realizujemy program ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM.W okresie jesienno – zimowym staraliśmy się aktywnie wykorzystywać czas przerw. Zwłaszcza w klasach I, ponieważ dzieci w tym wieku wykazują ogromną potrzebę ruchu. Trudno im podczas zajęć w skupieniu i jednej pozycji wysiedzieć dłuższy czas w ławkach, dlatego dzieci z niecierpliwością wyczekiwały dźwięku dzwonka na przerwę. Najchętniej brały udział w układach tanecznych wyświetlanych na projektorze w sali ( „Baby Shark”,  „Chu chu ua”, „Chocolate”, „Taniec Zygzaka”) czy tańcach swobodnych na dywanie do znanych im utworów dziecięcych. Często bawiły się w zabawę ruchową „Murarz”, skakały na skakance, przez linę, w gumę, grały w „Zbijaka”. Uczniowie lubili, kiedy nauczyciel wychodził naprzeciw im potrzebom i w czasie przerw pozwalał dzieciom na swobodne zabawy na małej sali gimnastycznej np. w „Berka”, wyścigi bieżne, „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”, rzuty do celu, skoki na dużej skakance. Dzieci samodzielnie decydowały w jaki sposób i z którymi rówieśnikami wykorzystają czas wolny. Pozwalało im to w znacznym stopniu aktywnie spędzić czas i rozładować pokłady energii. Zajęcia prowadziła Pani Marta Siwiec.

10 marca 2019