#zdrowenietrudne 1

W tym roku szkolnym klasa 2e uczestniczy w programie „Zdrowe-nietrudne”, którego celem jest propagowanie wśród dzieci zdrowego odżywiania oraz nauki o zdrowym odżywianiu, poprzez wykreowanie wśród dzieci przeświadczenia, że zdrowe żywienie ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, zaś nauka o zdrowym żywieniu może stanowić atrakcyjną formę spędzania czasu.

W dniu 14 lutego odbyło się pierwsze zajęcie tego programu, które zatytułowane było „Poszukiwacze zdrowej energii. Energia dla aktywnego dziecka”. Podczas zajęć sylwetki Celinki i Stefcia opowiedziały dzieciom jak należy postępować aby mieć dużo energii, jakie to są zdrowe posiłki?, jakie są zasady zdrowego odżywiania? oraz jak ważne są pory stałych posiłków i ich częstotliwość?

Podczas zajęć tworzyliśmy listy zdrowych zakupów, układaliśmy jadłospisy. Kolejnym punktem była zabawa w sportowe kalambury a następnie wykonaliśmy „zdrowe” zadania w kartach pracy.48
W końcu nadszedł wyczekiwany przez wszystkie dzieci moment działania.
Najpierw jak przystało umyliśmy ręce, następnie kroiliśmy, miksowaliśmy, mieszaliśmy i tak powstały zdrowe przekąski („Koktajl mocy” i „Kulki sportowca”). Po skończonej pracy był czas na umycie rąk, wspólne zdjęcie i wyczekana degustację.  Za naszą pracę zdobyliśmy odznaki „poszukiwaczów zdrowej energii”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

A więcej przeczytać możesz na stronie: www.zdrowenietrudne.pl

14 lutego 2017