ZDROWE ZĘBY

W naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla kl.1-3 prowadzone przez przedstawiciela Zarządu Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii w Zabrzu Panią DOMINIKĘ WAGNER. W trakcie spotkania  przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat zdrowia i higieny jamy ustnej oraz krótka demonstracja na modelach jamy ustnej. Przypomniano dzieciom o konieczności dbania o odpowiedni skład i konsystencję pożywienia, wizyty kontrolne u stomatologa oraz o dbałość o higienę jamy ustnej. Pani Dominika opowiadała o sposobach utrzymania higieny uzębienia, szczotkowaniu i  doborze odpowiedniej szczoteczki, pasty i środków uzupełniających. Każdy uczeń otrzymał upominek w postaci pasty lub szczoteczki do zębów oraz planszy edukacyjnej.

8 stycznia 2019