WYGRALIŚMY KONKURS

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 znaleźli się w gronie laureatów prestiżowego konkursu “Projektanci Edukacji”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Ich projekty zostały nagrodzone grantami finansowymi, które zgodnie z potrzebami dzieci, będą przeznaczone na zakup materiałów oraz realizację projektów.

Grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej nr 18 chciałaby swoim projektem “Miasto moje wirtualnie” przybliżyć Tychy uczniom z programu Erasmus+. Z powodu pandemii uczniowie z wymiany międzynarodowej nie mogli odwiedzić miasta. Pomysłodawcy opisują cel swojego projektu następująco: – Chcielibyśmy zaproponować im wirtualną wycieczkę po naszym mieście w formie gry Escape Room on-line. Na zajęciach dodatkowych chcielibyśmy stworzyć grę w języku angielskim, która pokaże najbardziej atrakcyjne punkty naszego miasta. W grę chcielibyśmy wpleść różne zagadki takie jak krzyżówki, rebusy, rozwiązywanie szyfrów. Dzięki temu nasi koledzy ze szkół partnerskich z Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Rumunii będą mogli zwiedzić Tychy wirtualnie. Grant finansowy planują zainwestować w niezbędne programy informatyczne, dzięki którym będą w stanie stworzyć projekt.

Uczestnicy konkursu “Projektanci edukacji” cały czas mogą liczyć na wsparcie merytoryczne Organizatora – czekają na nich liczne materiały merytoryczne, m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie, zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej projektanciedukacji.pl. Dostępna jest na niej również pełna lista pomysłów nagrodzonych w 1 etapie konkursu.

Projekt prowadzi niezawodna Pani Marta Kaczmarczyk.

3 lutego 2021