Uśmiechnięte kanapki

Dzieci to wzrokowcy, dlatego przygotowanie ładnie wyglądających i barwnych posiłków jest podstawą, szczególnie gdy naszym celem jest zachęcenie do przyjęcia rekomendowanych 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Pomocne mogą być  foremki do wycinania kształtów. Można też je wykrawać, używając zwykłego noża. Pokrojony w cienkie plastry ogórek jest doskonały na zrobienie kanapkowej trawy, a kawałek banana w postaci pięknej gwiazdki bez trudu zmieści się w dziecięcej śniadaniówce i posłuży jako przekąska lub drugie śniadanie. Wykrawanie serduszek z papryki czy robienie pomidorowych uśmiechów to przede wszystkim doskonała zabawa, która dodatkowo pobudza kreatywność dziecka. W myśl hasła „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH” uczniowie klasy 1a z panią Patrycją Wróbel wcielili się w rolę kucharzy i wspólnie szykowali zdrowe i kolorowe 'ludzikowe’ kanapki. Było pysznie.

12 marca 2022