Tydzień Bajek Polskich

Uczniowie klasy 1a wraz z grupą świetlicową zakończyli swoje działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bajek Polskich, którego pomysłodawcą jest pani Marta Murawska.

Przez pięć dni dzieci poznawały polskie bajki: Reksia, Bolka i Lolka, Pomysłowego Dobromira, Misia Uszatka i Kota Filemona. Uczniowie z zafascynowaniem oglądali bajki, które w przeszłości bawiły ich rodziców, dyskutowali o poznanych bohaterach i tworzyli prace plastyczne. W piątek całą grupą wybraliśmy się do Mediateki na projekcję bajek, którą przygotowali dla nas pracownicy MBP.  Dodatkową atrakcją wyprawy był przejazd komunikacją miejską i rozpoznawanie charakterystycznych obiektów miejskich zza szyby autobusów.

Szkolnym koordynatorem projektu była p. Magdalena Krawczyk, z którą współpracowali p. Dominika Dominiuk, p. Izabela Orszulik i p. Wojciech Żółkiewicz.

 

14 marca 2023