SZLACHETNA PACZKA

sz-pSzkoła Podstawowa nr 18 po raz kolejny wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Objęliśmy pomocą małżeństwo, które znalazło się w bardzo trudnej sytuacji życiowej z powodu poważnych kłopotów ze zdrowiem. Udało się nam zebrać wszystkie potrzebne rodzinie rzeczy: żywność, środki czystości, buty, ubrania, ale przede wszystkim nową pralkę i dużą ilość specjalistycznych środków opatrunkowych. Dary (pralka i 37 pełnych kartonów) zostały przekazane rodzinie 10 grudnia 2016 roku. Wszystkim, którzy zaangażowali się w to dobre dzieło z serca dziękujemy. Organizatorzy.

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina czekała na przyjazd transportu z paczkami z ogromną niecierpliwością. Na twarzach odmalowało się niedowierzanie, że dostaną tyle rzeczy. Wniesiono pralkę oraz inne paczki, które stopniowo zaczęły zajmować pokój. Pan Roman oglądał wszystko ze wzruszeniem. Był szczęśliwy, że są bandaże i gazy oraz pralka. Rodzina powiedziała, że nigdy nie miała pralki. Ze wzruszeniem i z łezką w oku dziękowali.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Nie spodziewaliśmy się takiego prezentu. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom. Jeszcze raz dziękujemy za zrobienie tak pięknej i bogatej Paczki. Życzymy ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT!

19 grudnia 2016