SZLACHETNA PACZKA

Szkoła Podstawowa nr 18 po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Chcemy objąć pomocą rodzinę znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Przyczyną problemów są kłopoty ze zdrowiem. Każdy z członków tej rodziny choruje na kilka poważnych chorób. Żona/45lat/ opiekuje się mężem /47lat/, który od 19 lat ma niedowład kończyn dolnych i postępujący paraliż prawej strony ciała,(sama choruje na epilepsję i nerwicę). Kilka lat temu małżonkowie przyjęli do siebie chorującego na demencję ojca/78lat/,który w tym roku przeszedł rozległy zawał i udar. Żona cierpliwie opiekuje się mężem i teściem. Dochód rodziny po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia pozostaje niewielki. Rodzina stara radzić sobie z trudną sytuacją, jej członkowie wspierają się i zachowują pogodę ducha. Najważniejszą potrzebą jest chodzik rehabilitacyjny na kółkach z siedziskiem dla męża( przemieszcza się on po mieszkaniu przesuwając po podłodze).

Inne ważne potrzeby rodziny to: środki czystości, żywność i artykuły higieniczne do pielęgnacji panów.

Prosimy szczególnie o:

  • produkty żywnościowe (trwałe): herbatę, kawę, mąkę,kaszę, konserwy rybne i mięsne,olej,cukier,makaron,dżem,ryż,warzywa w puszkach
  • środki czystości: proszek do prania, płyny do mycia,płukania,szampon, mydło,płyn do mycia naczyń, żel myjący,pasta do zębów, szczoteczki do zębów,pieluchy dla dorosłych-rozmiar2,pieluchomajtki dla dorosłych rozmiar L,chusteczki nawilżane,Sudokrem,oliwka,rękawiczki gumowe,ręczniki papierowe, papier toaletowy
  • pościel, prześcieradła nieprzemakalne, podkłady higieniczne,kołdra,koc,ręczniki,poduszka
  • Odzież: kurtka zimowa damska163L/XL ,obuwie: przejściowe sportowe damskie 38,papcie 38,kozaki zimowe 38 płaskie, czapka, szalik,rękawiczki damskie,sweter,getry L/XL damskie,dres-spodnie, bluza XL-męskie ,piżama męska rozpinana ,Tshirt XL
  • brakujące w domu sprzęty;mop podłużny,czajnik elektryczny,blender,termometr,glukometr,ciśnieniomierz.

Szczególne marzenia: żona-krem,mąż-piłeczka rehabilitacyjna do ściskania,teść-maszynki do golenia.

Dary(prosimy o nowe rzeczy) będzie można składać do kosza ustawionego obok tablicy z patronem szkoły  do dnia 5 grudnia 2018 roku.
Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” w naszej szkole pragną, aby stała się ona szlachetnym, wymarzonym, długo oczekiwanym prezentem niosącym radość i nadzieję.
Gabriela Bartusiak Koordynator

20 listopada 2018