ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DLA HOSPICJUM

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w świątecznej akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach. W dniach 19-27 marca 2018r zbieraliśmy artykuły do pielęgnacji chorych: mydło w płynie z dozownikiem, chusteczki nawilżane, oliwkę dla dzieci. Zapraszamy do włączenie się w działania sekcja wolontariatu Samorządu Uczniowskiego SP18 przy kolejnej pomocy dla potrzebujących. Praca wolontarystyczna jest bezpłatna, ale nie bezinteresowna. Lista korzyści dla wolontariuszy to między innymi: nabywanie kompetencji społecznych – rozwój osobisty, pewność siebie, postawy obywatelskie, umiejętność nawiązywania relacji interpersonalnych, uczestniczenia w grupie, zdobywanie wiedzy – często specjalistycznej – i co najważniejsze praktycznej. Daj coś od siebie ! Wolontariuszy szkoli Pani Gabriela Bartusiak.

 

16 kwietnia 2018