,,Świadomy zawód – klucz do sukcesu”

Miło nam poinformować, że drugi rok z rzędu zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów projektu pt. ,,Świadomy zawód – klucz do sukcesu” w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Wydarzenie to ma za zadanie wspomóc uczniów kończących szkołę podstawową w wyborze dalszej ścieżki edukacji. Z tej okazji wszyscy uczniowie klas ósmych udali się na wydarzenie oraz dni otwarte, które odbyły się w Zespole Szkół nr 5 w Tychach. Na wydarzeniu zostały wystawione stanowiska firm zarówno z Tychów, jak również firm międzynarodowych, których przedstawiciele chętnie opowiadali o profesjach w ich zakładach pracy.  Wiele szkół prezentowało swój dorobek,  uczniowie i nauczyciele zachęcali, agitowali, barwnie opowiadali o swych placówkach. Można było poczęstować się też wyrobami cukierniczymi, zrobić fryzurę, czy makijaż. Wystawy sztuk plastycznych ubarwiały scenerię, a  charakteryzacja bajkowych postaci przyciągała wzrok. Dzień otwarty szkoły mieliśmy możliwość spędzać w towarzystwie naszych absolwentów-przewodników. Bardzo było to miłe. Duże wrażenie zrobiły na uczniach nowocześnie urządzone warsztaty szkolne. Serdecznie dziękujemy za miłe i merytoryczne przyjęcie wszystkim organizatorom.
8 marca 2023