„SKRZAT” W MEDIATECE

Skrzaty, krasnoludki, kraśnięta…
O takich postaciach znanych z baśni i bajek rozmawiał pan Waldemar Cichoń, autor serii książek o kocie Cukierku, z naszymi czwartoklasistami podczas spotkania w Mediatece w Tychach.Pisarz przypomniał, że, zgodnie ze starymi podaniami, krasnoludki strzegły domów i dzieci. Pisali o nich: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, Bracia Grimm, M. Konopnicka, L. Krzemieniecka, J. R. R. Tolkien.W najnowszej książce pana Waldemara Cichonia pt. „Skrzat” poznamy Rymosława, który wraz z dwunastoletnim chłopcem Tomkiem przeżywa wiele przygód, pomaga mu pokonać szkolne kłopoty, ale też czasami jest ich przyczyną. Poza tym skrzat jest niezwykły, gdyż potrafi grać w szachy z kotem Kluchą, znikać i mówi wyłącznie wierszem.Na zakończenie spotkania pan Waldemar Cichoń rozdawał autografy. Jeden z nich umieścił w książce pt. „Skrzat”, którą ofiarował wszystkim uczniom naszej szkoły. Można ją wypożyczyć w szkolnej bibliotece i przekonać się jak: „ Poprzez rymów wielkie mrowie staje cały świat na głowie”.

7 kwietnia 2017