RAZEM NA ŚWIĘTA

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęciliśmy  uczniów do niesienia pomocy potrzebującym  w okresie przedświątecznym . Celem akcji było umacnianie więzi międzypokoleniowych ,kształtowanie poczucia odpowiedzialności za osoby,dla których tegoroczne Święta Bożego Narodzenia są szczególnie trudne z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią. Wiele z tych osób nie spotka się z bliskimi ,albo spędzi święta samotnie. Pięknie wykonane przez uczniów kartki zawierające życzenia płynące z serca  wywołały uśmiech na wielu twarzach. Wśród odbiorców kartek byli samotni sąsiedzi , osoba w żałobie i bliscy. Dzieci aktywnie wspierane przez rodziców poczuły radość z możliwości niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu pani Magdaleny Krawczyk piękne kartki z życzeniami świątecznymi otrzymali też emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz seniorzy z parafii św. Krzysztofa.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały  bezpieczny i odpowiedzialny charakter.

4 stycznia 2021