OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY NA TEMAT
„OPOWIEŚCI WIGILIJNEJ K. DICKENSA
„Wydaje mi się, że istnieją rzeczy, które wiele przyniosły mi dobrego, acz nie dały mi żadnych materialnych korzyści. Boże Narodzenie do nich właśnie należy.”
Karol Dickens: „Opowieść wigilijna”

W jeszcze świątecznej atmosferze dnia 8 stycznia 2019r. uczniowie klas siódmych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym na temat „Opowieści wigilijnej”
K. Dickens’a. Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów klasy 6b, którzy przedstawili bożonarodzeniowe zwyczaje panujące w krajach europejskich i w USA.
W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny kl. 7a, kl. 7b, kl. 7c. Zaprezentowały one bardzo dobrą znajomość lektury i biografii autora.
Konkurs podsumowała i wręczyła nagrody uczestnikom pani Bożena Saczek wicedyrektor szkoły. Jako jury oceniały wypowiedzi drużyn: pani Małgorzata Orzeł – Zachłód i pani Małgorzata Nowakowska. Konkurs prowadziła pani Barbara Dubaj.

Wyniki konkursu:
I miejsce – uczniowie klasy 7a: Zuzanna Gnacikowska, Milena Wagner, Wojciech Piech.
II miejsce – uczniowie klasy 7b: Marek Chmielnicki, Paweł Hadasz, Kamil Szandar.
oraz uczniowie klasy 7c: Oliwia Deptuła, Kornelia Pisula, Konrad Nowakowski.

11 stycznia 2019