ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

24 października 2020

Zgodnie z komunikatem MEN uczniowie klas IV-VIII od poniedziałku 26 października 2020 r. do 8 listopada  przechodzą na naukę zdalną.
Czekamy na ukazanie się Rozporządzenia w tej sprawie.
Lekcje odbywać się będą według dotychczasowego planu.
Wszystkie zajęcia oprócz niektórych lekcji z zakresu religii, wychowania fizycznego, plastyki, muzyki będą odbywać się on-line.
W dniu 1  października 2020 r. został wysłany do Państwa przez LIBRUSA Regulamin Organizacji pracy szkoły w okresie pracy zdalnej.
Proszę śledzić dziennik elektroniczny, również w sobotę i niedzielę. Wszelkie ustalenia będą  przesyłane na bieżąco.

REGULAMIN ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY SP18 W TYCHACH w okresie pracy zdalnej.

WOLONTARIAT

16 października 2020

Tyskie Centrum Wolontariatu poszukuje wolontariuszy do pomocy osobom zagrożonym koronawirusem, mi.n w zakresie wsparcia w zrobieniu zakupów, wyprowadzaniu psa na spacer czy dostarczaniu lekarstw, itp.

Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród uczniów i rodziców (m.in za pomocą dziennika elektronicznego). Można również zamieścić informacje na stronach internetowych Państwa Szkół. Szczegóły dot. wolontariatu dostępne są na stronie: https://razemtychy.pl/tyskie-centrum-wolontariatu/aktualnosci-tcw/3482-oferta-koronapomoc-2

 

 

POWSZECHNY SPIS ROLNY

13 października 2020

 

 

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Powszechny Spis Rolny.

Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej spisrolny.gov.pl oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.

Zależy nam, aby informacja o spisie rolnym dotarła do jak największej liczby odbiorców

EWAKUACJA !

2 października 2020

24.09.2020 zostały przeprowadzone w naszej szkole ćwiczenia z ewakuacji. Ze względu na procedury bezpieczeństwa związane z epidemią i w celu objęcia ćwiczeniami wszystkich uczniów przeprowadzono dwie ewakuacje, o godz. 8.30 i 14.00. Straż pożarna oczywiście została powiadomiona o planowanej akcji. Ewakuacje przebiegały sprawnie, spokojnie , z zachowaniem porządku. Zarówno pracownicy jak i uczniowie wykazali się znajomością procedur, właściwie zareagowali na alarm i użyli odpowiednich dróg ewakuacyjnych. Ćwiczeniom towarzyszyła akcja informacyjna prowadzona przez wychowawców. Odpowiedzialny za przeprowadzenie ewakuacji był Pan Zbigniew Hadrych, nauczyciel historii.

LEKTURKI SPOD CHMURKI

24 września 2020

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do akcji CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI.
Tegoroczna edycja projektu ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas 1-3.
Poprzez czytanie lektur Państwa dzieci zgłębią wiedzę na temat ekologii i jej wpływu na naszą planetę. Postacią przewodnia będzie mała chmurka Tosia, która zapozna dzieci z problemem zanieczyszczenia środowiska. Uczniowie będą zachęcani do rozwiązywania bardzo ważnych problemów związanych z ochroną środowiska. Podczas realizowanego programu przejdziemy przez trzy moduły, każdy z nich będzie związany z aktualną porą roku (jesień, zima, wiosna).
Do projektu przystąpiły klasy 3a, 3b i 3c. Powodzenia.

A oto film reklamowy:  KLIKNIJ

GŁOSUJ NA NASZ PROJEKT DLA SZKOŁY !!!!!!!!

10 września 2020

Od 11 do 21 września każdy mieszkaniec Tychów, bez względu na wiek, będzie mógł zagłosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w głosowaniu elektronicznym za pośrednictwem platformy na stronie razemtychy.pl

Można oddać 2 głosy:

  • 1 na zadanie dotyczące całego miasta;
  • 1 na zadania dotyczące określonego rejonu miasta.

Więcej informacji na: razemtychy.pl

#bowtychach

         NASZ PROJEKT:  

nr 29, BUDOWA PLACU ZABAW DLA SP 18

autor : Bożena Saczek

koszt: 180 000

PIKNIK ŚREDNIOWIECZNY

9 września 2020


W ramach Budżetu Obywatelskiego z zeszłego roku wygrał projekt “Piknik Rodzinny”, mający zwieńczyć święto naszej szkoły. Autorem jest Mama naszego ucznia Pani Małgorzata Król. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ten projekt poparli i oddali na niego internetowy głos. Z uwagi na wprowadzony reżim sanitarny, piknik nie może się odbyć na terenie szkoły, odbędzie się jednak w jej sąsiedztwie. Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły, rodziców oraz mieszkańców naszego osiedla.
Organizator : Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Data:  18 września, tj. piątek
Godzina: 16.00 – 19.00
Miejsce: plac “Pod Żyrafą” w Parku Solidarności.
Atrakcje: m.in. animacje dla rodzin, fotobudka, pokaz walk średniowiecznych oraz spektakl familijny “Czego nie wiecie o królach” w wykonaniu Teatru Trójkąt z Zielonej Góry.

 

NARODOWE CZYTANIE

4 września 2020

W  Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach już po raz piąty odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Czytania. 4 września 2020r. zaproszeni goście wraz z p. dyr. SP 18 Elżbietą Golińską czytali pierwsze sceny “Balladyny” Juliusza Słowackiego. Mogliśmy usłyszeć: p. dyr. Grażynę Jurek, p. dyr. Katarzynę  Bienia – Marczykiewicz, p. dyr. Małgorzatę Król, p. wicedyr. Bożenę Saczek,  p. dyr. Tomasza Giedwiłłę, p. dyr. Jacka Barana, p. dyr. Adama Burczyka, p. redaktora Wojciecha Wieczorka, p. wicedyr. Adama Niesyto. Organizatorem spotkania była nauczycielka j. polskiego Barbara Dubaj. Pani dyr. Elżbieta Golińska witając gości, podkreśliła, że  wydarzenie ma szczególne dla wszystkich znaczenie – czytaliśmy dzieło wybitnego polskiego poety J. Słowackiego   w trudnym czasie pandemii COVID 19. Nagranie spotkania uczniowie SP18 zobaczą na tablicach interaktywnych w swoich salach lekcyjnych.

WRACAMY DO SZKOŁY

1 września 2020

1 września, nieco inaczej niż zwykle, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nie było tradycyjnej uroczystości  gości i występów muzycznych. Były za to uśmiechy radość z powrotu do szkolnej rzeczywistości, widoczne nawet spod maseczek. Szczególnie ciepło przywitaliśmy uczniów klas pierwszych, którzy z rodzicami weszli w nowy szkolny świat. Z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego odbyły się spotkania z wychowawcami na sali gimnastycznej. Słowa wsparcia i życzenia powodzenia płynęły spod przyłbic i maseczek. Szczególnie mocno wspierała wszystkich Pani Dyrektor. Niechaj nowy rok szkolny przyniesie nam radość, spokój i edukację na najwyższym poziomie.

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

31 sierpnia 2020

PISMO DO RODZICÓW               PROCEDURA COVID