NARODOWE CZYTANIE

W  Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach już po raz piąty odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Czytania. 4 września 2020r. zaproszeni goście wraz z p. dyr. SP 18 Elżbietą Golińską czytali pierwsze sceny „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Mogliśmy usłyszeć: p. dyr. Grażynę Jurek, p. dyr. Katarzynę  Bienia – Marczykiewicz, p. dyr. Małgorzatę Król, p. wicedyr. Bożenę Saczek,  p. dyr. Tomasza Giedwiłłę, p. dyr. Jacka Barana, p. dyr. Adama Burczyka, p. redaktora Wojciecha Wieczorka, p. wicedyr. Adama Niesyto. Organizatorem spotkania była nauczycielka j. polskiego Barbara Dubaj. Pani dyr. Elżbieta Golińska witając gości, podkreśliła, że  wydarzenie ma szczególne dla wszystkich znaczenie – czytaliśmy dzieło wybitnego polskiego poety J. Słowackiego   w trudnym czasie pandemii COVID 19. Nagranie spotkania uczniowie SP18 zobaczą na tablicach interaktywnych w swoich salach lekcyjnych.

4 września 2020