NARODOWE CZYTANIE

W piątek 7 września 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Czytania 2018. Akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej – Agaty Kornhauzer – Dudy i Andrzeja Dudy prowadzona jest w szkołach, bibliotekach, instytucjach w Polsce i na świecie.
Obecna, siódma edycja Narodowego Czytania ma szczególnie  uroczysty charakter, gdyż przypada w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Podczas spotkania mieliśmy okazję gościć w naszej szkole: p. Grażynę Jurek – Dyrektora Zespołu Szkół nr 1, p. Hannę Kołodziejczyk – Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych nr 8, p. Katarzynę Bienia – Marczykiewicz – Dyrektora Przedszkola nr18, p. Adama Burczyka – Dyrektora Zespołu Szkół nr 6, p. Tomasza Giedwiłłę – Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych.
Uroczystość rozpoczęła powitaniem gości p. Elżbieta Golińska, a prowadziła je nauczycielka j. polskiego Barbara Dubaj.
W tym roku, chcąc uhonorować gości i dać młodzieży możliwość zaprezentowania się, zmieniliśmy formułę i powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” czytali ósmoklasiści. Wybrane fragmenty opatrzyliśmy komentarzem nauczyciela. Czytany tekst przedstawiał losy polskiej rodziny mieszkającej w Baku, w Rosji carskiej, później rewolucyjnej, oraz podróż do niepodległej Ojczyzny – Polski.
Czytanie „Przedwiośnia” to spotkanie z polską literaturą patriotyczną.

8 września 2018