„NAJMNIEJSZY BAL ŚWIATA”

Mądra, pełna wdzięku, zaskakująca pomysłami i pozbawiona moralizatorstwa opowieść o relacjach między dziećmi a rodzicami. Wielką przyjemność sprawia obserwowanie, jak autorka, Malina Prześluga, bawi się słowem i jak bliska jest w swym widzeniu świata dziecięcej wrażliwości. Inicjacyjna wyprawa w poszukiwaniu rodziców odkrywa przed małą, zbuntowaną bohaterką sztuki obce jej do tej pory wartości: życzliwość, tolerancję, wrażliwość na drugiego człowieka, przyjaźń, miłość…Mała bohaterka sztuki, zbuntowana Migawka, zachowuje się jak wiele jej rówieśniczek. Obrażona, niegrzeczna, nadąsana, stroi fochy i wie wszystko najlepiej, a na prośbę rodziców, by pomogła w przygotowaniu balu odpowiada, że „bale są głupie i śmierdzą”; jest pewna, że sama sobie poradzi, rodzice są jej do niczego niepotrzebni, bo nie pozwalają robić tego, na co ma ochotę. Byliśmy tam , oglądaliśmy i braliśmy udział w warsztatach z lalkami. Poznawaliśmy różne rodzaje lalek – pacynki, marionetki, jawajki, kukły, laki cieniowe. Mogliśmy wspólnie z animatorem odgrywać wymyślone scenki. Uczniowie z klasy 2b odwiedzili Teatr Ateneum z Panią Ewą Mateją i Bożeną Saczek.

 

7 kwietnia 2018