Na książkowym szlaku

III Śląskie Targi Książki odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Grupa uczniów kl.6a odwiedziła stoiska 30 września. Wizyta była znakomitą okazją do „zapolowania” na ulubione książki, spotkania ukochanego autora, przejrzenia ofert wydawniczych i wspólnego uczestnictwa w wielkim święcie miłośników książek. Mieliśmy również możliwość uczestniczenia w warsztatach „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”, na podstawie książki dla dzieci o tym samym tytule. Targom towarzyszyły również ciekawe wystawy. Przygotowana przez Bibliotekę Śląską prezentacja multimedialna z okazji 500-lecia znaku ex libris i wystawa prac Bohdana Butenki z okazji 85 rocznicy urodzin autora, a Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zaprezentowała prace powstałe w kolejnych edycjach konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”.
\

3 października 2016