MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI HUMORYSTYCZNEJ

„Humor jest najwspanialsza przyprawą w czasie uczty życia.”
Lucy Maud Montgomery

Słowa pisarki były mottem tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Humorystycznej, który odbył się 17.05.2017r. w Szkole Podstawowej nr 18w Tychach. Konkurs organizowany jest przez bibliotekę szkolną od 2008r.Uczestniczyli w nim uczniowie z 10 tyskich i bieruńskich szkół. Miłośników poezji humorystycznej powitała pani dyrektor SP18 Dorota Grzesica życząc im satysfakcji z udziału w konkursie i wielu pięknych wrażeń płynących z wysłuchanych recytacji wierszy. Konkurs prowadziły: pani Małgorzata Nowakowska (nauczyciel j. polskiego SP18)
i pani Anna Drygas (nauczyciel bibliotekarz SP18). W tym roku uczniowie zaprezentowali wiersze m. in.: A. Mickiewicza, A. Fredry, J. Brzechwy, L. J. Kerna, W Chotomskiej, J. Tuwima, M. Strzałkowskiej. Jury w składzie: pani Sylwia Witman (dziennikarz gazety „Twoje Tychy”), pani Beata Szymkowiak (nauczyciel j. polskiego SP24) i pani Barbara Dubaj (nauczyciel j. polskiego i bibliotekarz SP 18) nagrodziło następujących uczestników konkursu:
I miejsce – Tymoteusz Ptak SP18 wiersz „Straszny sen” Marii Terlikowskiej
II miejsce – Julia Kobiór SP 3 Bieruń, Wojciech Piech SP 7
III miejsce – Zuzanna Szubert SP 24, Filip Cudek SP 3 Bieruń
Wyróżnienia: Maria Bernacka STO, Grzegorz Studniarz SP 40, Julia Kania i Wiktoria Marek Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, Roksana Ostrowska SP19.
W ocenie nauczycieli i uczniów konkurs był ucztą dla miłośników poezji, ujawnił wiele talentów młodych recytatorów i ukazał bogactwo polskiej poezji.

20 maja 2017