KONKURS RECYTATORSKI

Jak co roku na wiosnę, w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach, 10 maja 2017 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III tyskich szkół podstawowych. Organizatorami byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku hasło konkursu brzmiało: „Sport to zdrowie”. W konkursie wzięło udział 42 uczestników z piętnastu szkół. Rywalizacja była zacięta. Dzieci z wielkim przejęciem prezentowały przygotowane przez siebie wiersze. Komisja miała trudne zadanie. Słowo mówione przeplatały zabawy przy muzyce prowadzone przez pana Adama Polakowskiego, od kilku lat stałego prowadzącego i wodzireja tego konkursu. Po zakończonych recytacjach na uczestników czekał słodki poczęstunek. Punktem kulminacyjnym było wręczenie laureatom i wszystkim uczestnikom dyplomów i urozmaiconych zestawów nagród.
Laureatami klas I zostali:
I m.      Dominik Wiśniewski z SP nr 17
II m.     Julia Pierzchała z SP 11
III m.    Michalina Kowalczyk z SP 37

Wśród klas II najlepsi okazali się:
I m.      Wiktoria Michalak z SP 10
II m.     Jakub Pluskota z SP 18
III m.    Wanda Zielińska z SP 35

Laureaci z klas III to :
I m.      Emilia Kuś z SP 37
II m      Milena Wilchelm z Zespołu Szkół Muzycznych oraz Łukasz Jurek z SP 6
III m.    Marysia Krupa z SP 1 oraz Ignacy Ratajczyk z SP 5

Dziękujemy za duże zainteresowanie naszym konkursem i zapraszamy za rok.
Koordynatorzy konkursu: Elżbieta Golińska i Małgorzata Krybuś.

10 maja 2017