Koniec kolejnego etapu.

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko oznaka rozpoczynających się wakacji. To przede wszystkim moment, kiedy uczniowie otrzymują potwierdzenie zdobytej wiedzy. Wszyscy, którzy spełnili wymogi określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i opanowali materiał obowiązujący w danej klasie, otrzymują klasyfikację do następnego etapu edukacji. Najlepsi uczniowie są dodatkowo wyróżnieni np. czerwonym paskiem na świadectwie. Ci, którzy nie opanowali wiedzy od nich wymaganej w bieżącym roku szkolnym, nie otrzymują promocji, co wiąże się z powtarzaniem przez nich klasy. Na szczęście takiego ucznia wśród nas nie ma.

Tradycją każdej szkoły  jest uroczyste świętowanie zakończenia roku szkolnego. Zwykle jest to apel szkolny z udziałem wszystkich uczniów oraz grona pedagogicznego, po którym rozdawane uczniom są świadectwa ukończenia odpowiedniej klasy. Najlepszym i wyróżniającym się uczniom rozdawane są również nagrody. Z powody pandemii, w tym roku nie odbyły się akademie, ale każdy świętował te chwile w gronie klasowym, ze swym wychowawcą.

Uczniowie,
Nauczyciele,
Pracownicy szkoły,
Rodzice…..

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.
               Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach,
w górach i nad jeziorami.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni
i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym”.

25 czerwca 2021