SZTUKA DLA NIEPODLEGŁEJ

 

29 -30 października 2018r  uczniowie naszej  szkoły w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyli w koncercie muzycznym w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach. W ramach współpracy placówek oświatowych zostali zaproszeni na wspólne świętowanie. W repertuarze znalazły się znane publiczności i mniej znane utwory patriotyczne znamienitych polskich kompozytorów.

 

„Poezja dzieci to świat niezwyklej wyobraźni.” -Jan Miodek
„Poezja dzieci to prawie zawsze sama prawda czyli szlachetny kruszec i stąd płynące wzruszenie.” -Kira Gałczyńska

Tymi słowami recenzenci opatrzyli XV tom Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej, w którym zgromadzono wybrane wiersze uczestników Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego. Laureatem tego konkursu jest uczeń naszej szkoły Jakub Matuszyński. Jakub napisał wiersz
pt. „Jest taki kraj – Polska” z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości.

Zuzanna Żółtaszek uzyskała III miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Polska! Mój Kraj” w kategorii klasy IV – VI organizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Tychach.  Zuzia zadeklamowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o ziemi ojczystej”.

3 listopada 2018