JOANNA WACHOWIAK W MEDIATECE

Spotkanie autorskie z p. Joanną Wachowiak w Mediatece
W piątek 21 lutego uczniowie klasy 4b i 5e odwiedzili wypożyczalnię dziecięcą w Mediatece i  uczestniczyli w spotkaniu z p. Joanną Wachowiak, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka opowiadała o swoich książkach i problemach, które w nich porusza. Wspólnie z uczestnikami zastanawiała się jak wyglądałby świat bez telefonów, robotów i elektronicznych gadżetów. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Mieli wiele pomysłów i pytań do pisarki.
W bibliotece szkolnej na czytelników czeka książka z autografem p. Joanny Wachowiak pt.: Awaria. Książka ta zwyciężyła w IV edycji konkursu „Książki przyjaznej dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
,,Awaria” opowiada historię rodzeństwa Tymka, Maćka i Anity. Dzieci mieszkają w nowoczesnym, inteligentnym domu naszpikowanym gadżetami, które mają ułatwiać życie całej rodziny. Funkcjonowanie wszystkich urządzeń nadzoruje komputer Pina. Dzieje się tak do czasu, kiedy dochodzi do awarii systemu. Wtedy ….
Koniecznie musicie się dowiedzieć…. ?

7 marca 2020