Jaki zawód wykonuje rzemieślnik

Nasi uczniowie z kl.2a wzięli udział w konkursie plastycznym „Jaki zawód wykonuje Rzemieślnik” organizowanym przez CECHU RZEMIOSŁ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W TYCHACH.
Celem konkursu było promowanie działalności tradycyjnego rzemiosła, jak również zawodów rzemieślniczych opartych na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i przemysłowych wśród dzieci, popularyzacja lokalnego rzemiosła, rozwijanie aktywności twórczej uczniów oraz uczczenie Roku Rzemiosła w Województwie Śląskim.
Przedmiotem konkursu była praca plastyczna przedstawiająca postać rzemieślnika, który mieszka lub pracuje w bliższej okolicy. Wczoraj naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach.
Goście podczas dyskusji przybliżyli uczniom zawody rzemieślnicze. Rozmawiali min. o zawodzie mechanika samochodowego, kominiarza, stolarza, cukiernika i fryzjera.
Dzieci, które wzięły udział w konkursie, otrzymały wspaniałe nagrody. Serdecznie im gratulujemy a organizatorom dziękujemy za nagrody i pouczające spotkanie.
Konkurs i wspólna dyskusja z przedstawicielami zawodów wzbogaciła wiedzę dzieci i zrealizowała obszar edukacyjny związany z preorientacja zawodowa, która jest bardzo ważna dla kształtowania przyszłości dzieci. Podziękowania dla Pani Małgorzaty Lewickiej za pokierowanie pracą dzieci.

11 stycznia 2023