III SLĄSKI FESTIWAL NAUKI

Rozpoczął się III Śląski Festiwal Nauki, wymyślony przez Uniwersytet Śląski, ale organizowany przez sześć śląskich uczelni: UŚ, Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny, AWF i najmłodszy w Polsce Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Jest to ważne wydarzenie dla regionu, podczas którego otwieramy nasze laboratoria i nasze pracownie. Wydarzenie, które pozwala spotkać ludzi z pasją, odkrywców. Ta trzecia edycja jest o tyle znacząca i wyjątkowa, że otwiera się na kontakt z nauką światową
Gościem specjalnym inauguracji ŚFN była Nicole Stott, amerykańska astronautka i malarka, która na pytanie: „Jak tam jest w kosmosie (spędziła tam ponad 100 dni)?”, powiedziała krótko: „Cudownie”. Mieliśmy możliwość wysłuchania jej relacji. Ogromne powierzchnie Międzynarodowego Centrum Kongresowego zapełniły się dziećmi i młodzieżą. Nasi uczniowie oraz tysiące innych przyszło doświadczyć niepowtarzalnych eksperymentów, posłuchać ciekawych wykładów i wziąć udział w superpokazach. I my tam byliśmy, eksperymenty robiliśmy, wiedzę zdobywali i szczęśliwie do domu wracali : klasa 7a i b z Panią Dagmarą Kajzar i Haliną Piliszczuk, oraz klasa 4 e z Panią Agnieszką Krasuską.

21 stycznia 2019