eTWINNING

W ramach projektu eTwinning uczniowie klasy 6b korespondują z uczniami ze szkoły w Pszczynie. W pierwszej edycji listów wymienili się wiadomościami o swoich miastach.

Obecnie uczniowie kl. 6b postanowili opisać wrażenia z dwudniowej wycieczki
do Wrocławia. W tak krótkim czasie zobaczyli główne atrakcje dolnośląskiej stolicy. Zwiedzili nowoczesny Stadion Wrocław i stary Ostrów Tumski z licznymi zabytkami. Najbardziej podobało im się Afrykarium w zoo, gdzie w tunelu prowadzącym przez wielkie akwarium podziwiali różne gatunki ryb. Duże wrażenie wywołała wizyta w pełnym węży
i żółwi terrarium. Jak wynika z listów największą atrakcją było dla uczniów zdobywanie wiedzy o wodzie w Hydropolis. W pamięci zapadnie wizyta w ogrodzie japońskim, Panoramie Racławickiej i Muzeum Narodowym.

W listach szóstoklasiści zachęcają koleżanki i kolegów, aby wybrali się do Wrocławia. Teraz czekamy na lisy z Pszczyny.

17 czerwca 2019