DZIEŃ ZIEMI

22.04 dla całej ziemskiej społeczności  ważny dzień  – Dzień Ziemi

 „Elektrośmieci oddajesz – planetę chronisz”

Szanowni Państwo,

          Wszyscy Państwo w ostatnim czasie dokonaliście wielu zmian w sposobie życia oraz  sposobie nauczania, niektóre z tych zmian wpłynęły korzystnie na środowisko. Zaobserwowano mniej odpadów opakowaniowych, mniej kupowanych ubrań, mniejsze zużycie paliwa.

Chcemy zachęcić Państwa do zorganizowania zbiórek elektrośmieci.

Jeśli wiecie Państwo o miejscu (na terenie szkoły lub na terenie jakiegoś magazynu, firmy, sklepu), w którym można zgromadzić elektrośmieci, to wykorzystajcie to miejsce na gromadzenie elektroodpadów, podzielcie się wiadomością o tym miejscu z sąsiadem.

Zbierane elektrośmieci to m.in.: lodówki, pralki, kuchenki elektryczne, piekarniki, zmywarki, mikrofalówki, TV, monitory, komputery, myszki komputerowe, słuchawki, klawiatury, aparaty fotograficzne, kserokopiarki, kamery, tablety, telefony, elektroniczny sprzęt muzyczny i sportowy, tostery, wagi, drukarki, odbiorniki radiowe, wiertarki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki elektryczne, młynki do kawy, zabawki elektroniczne oraz baterie i akumulatory do telefonów, laptopów.

21 kwietnia 2020