DZIEŃ PIZZY W ŚWIETLICY

9 lutego na całym świecie obchodzony jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ale ze zdecydowanym wyprzedzeniem  sala naszej świetlicy zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały z plasteliny pizzę . Wielką frajdę sprawiły już same przygotowania dobierania składników czyli kolorów plasteliny, misterne lepienie plastelinowych dodatków. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz jakie rodzaje pizzy są tworzone w różnych szerokościach geograficznych. Po takich kulinarnych zajęciach zaostrzyły nam się apetyty i chętnie skonsumowaliśmy obiadek, oczywiście z zachowaniem warunków sanitarnych. Zajęcia prowadził Pan Wojtek Żółkiewicz.

4 lutego 2021