Co się tu plecie?

Wykorzystując małe warsztaty tkackie zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości, tworzymy na zajęciach w świetlicy małe dywaniki, podkładki pod szklanki, zakładki do książek. Każdy może przyjść i wykorzystać swą kreatywność. Na zajęciach dzieci dowiadują się czym, jest kilim, gobelin, sumak, co to jest krosno, osnowa, kim jest tkacz i dlaczego musi uważać przy tkaniu, aby nie stracić wątku. Udział w tego rodzaju działalności praktycznej wymaga skupienia uwagi, zaangażowania i logicznego myślenia. Dzieci świetnie sobie radzą z tkaniem miniaturowych tkanin. To dopiero początki, ale przed nami ciekawe wzory do wymyślenia i palce gotowe do plecenia. Każdy uczeń zabiera ze sobą wytwór swojej pracy do domu, ale nie jest on efektem pracy szybkiej i natychmiastowej. Krosna czekają, każdy może kontynuować tkanie w dowolnym momencie. Chyba podobają się takie  zajęcia plastyczno – techniczne. Uśmiech na twarzach i zadowolenie z pracy to efekt uboczny. Praca relaksuje, cieszy, no i daje owoce w postaci dywanika, zakładki do książki, serwetki. Zajęcia prowadzi pani Bożena Saczek.

Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie2
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości

25 września 2022