BOMBKI CHOINKOWE

5 grudnia klasy I a i I b poznawały tajniki powstawania bombek choinkowych w trakcie wycieczki do Fabryki Ozdób Choinkowych w Miechowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach  plastycznych połączonych ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe są robione i ozdabiane ręcznie. Każdy z uczestników warsztatów sam malował świąteczną bombkę.
Po zajęciach plastycznych przyszła pora na zwiedzanie fabryki „Decora”. W czasie zwiedzania, uczniowie poznali proces powstawania bombek – od momentu ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i misterne ozdabianie aż do specjalistycznego pakowania. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby. Wracając do szkoły, każdy myślał już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką. Wycieczkę zorganizowały Pani Ewa Mateja i Halina Gawrońska – wychowawczynie klas.

5 stycznia 2020