BIEG MARCINA

BIEG MARCINA odbywa się w Tychach co roku. 13 listopada 2018r. klasa 6b wraz z wychowawcą p. Barbarą Dubaj i nauczycielem wychowania fizycznego p. Sylwią Marczykiewicz uczestniczyła w IV Biegu Marcina. Celem biegu było upamiętnienie  zmarłego absolwenta SP 18 Marcina Stencla. Wydarzenie organizowane jest co roku przez rodzinę Marcina i Gimnazjum nr 10, do którego Marcin uczęszczał po ukończeniu naszej szkoły.

Po powitaniu w Gimnazjum nr 10 uczestnicy przeszli do Parku Północnego, w którym odbył się bieg. Uczestnicy pokonali wyznaczoną wokół jeziora trasę. Wszyscy dobiegli do mety, choć w różnym czasie. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem dyplomów biegaczom.

W tym roku Bieg Marcina przebiegał pod hasłem „Azymut na Niepodległą” z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

17 listopada 2018