SZLACHETNA PACZKA

Szkoła Podstawowa nr 18 po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Chcemy objąć pomocą rodzinę znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Mama samotnie wychowuje dwie córki 18- i 14-letnią.Starsza dziewczynka jest niewidoma od urodzenia, cierpi też na porażenie mózgowe i autyzm, dlatego wymaga stałej opieki mamy. Rodzina utrzymuje się z renty chorej córki, zasiłków oraz alimentów. Mama jest bardzo dumna ze swych córek.   Starsza-niewidoma gra na instrumentach klawiszowych i pięknie śpiewa. Młodsza jest wzorową uczennicą, pięknie rysuje, w przyszłości chce zostać grafikiem komputerowym lub informatykiem.

Najważniejsze potrzeby rodziny to: środki czystości, żywność oraz szafa na ubrania(stare meble się rozpadły-ubrania są trzymane w workach), biurko.

Prosimy szczególnie o:

• produkty żywnościowe (trwałe): herbatę, kawę, mąkę , konserwy rybne i mięsne, olej, cukier, ryż, makaron, dżem, warzywa w puszkach, kaszę, miód, nutellę ,płatki do mleka
  • środki czystości: proszek do prania, płyny do mycia, szampon, mydło, płyn do mycia naczyń, żel myjący, pasta do zębów, szczoteczki do zębów
  • pościel 160×200,ręczniki,kołdra,koc,poduszka (nowe)
  • pomoce szkolne- zeszyty, plecak, bloki, przybory do pisania, kredki
  • Odzież: kurtka zimowa damska164-rozm 40 czarna ,dżinsy damskie164 rozm38,czapka,szalik dla mamy-szare ,czarne ,bluza polarowa czerwona 164 rozm40, dresy dla córek 164 rozm 40
  • obuwie: przejściowe sportowe damskie 38, trampki38 ,kozaki damskie krótkie zimowe- dla mamy 37,starszej córki 38, trapery dla młodszej 38
  • inne brakujące w domu sprzęty: tapczan jednoosobowy, krzesła obrotowe do biurka dla dziewczyn, mikrofalówka
  • upominki-kosmetyki
  • inne potrzeby: instrument (gitara ,flet),kurs komputerowy dla młodszej córki

Dary będzie można składać do kosza ustawionego obok tablicy z patronem szkoły  do dnia 6 grudnia 2017 roku.

Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” w naszej szkole pragną, aby stała się ona szlachetnym, wymarzonym, oczekiwanym prezentem, niosącym radość i nadzieję, dlatego prosimy o nowe dary.

Gabriela Bartusiak koordynator

23 listopada 2017