19 DNI…

Nasza szkoła brała udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży Dnia 15 listopada w naszych szkolnych murach gościliśmy wyjątkowych sportowców jakimi byli piłkarze naszego klubu GKS Tychy. W spotkaniu uczestniczyła klasa 8a, 4d,4f, 5b. Zawodnicy w ramach kampanii 19 dni przyszli powiedzieć  o zasadach gry fair – play. Zasada fair play to system wartości, jakimi powinien kierować się każdy, kto bierze udział we współzawodnictwie sportowym. To rodzaj postawy opierającej się na respektowaniu zasad obowiązujących w danej dyscyplinie sportu, a także uczciwości, szacunku i braku agresji wobec przeciwnika , zawodnicy zachęcali dzieci do zdrowego trybu życia tłumacząc jak ważną rolą odgrywa w życiu sportowca dieta i systematyczne treningi. Wspomnieli o tym jak można radzić sobie z negatywnymi emocjami w grze zespołowej i nie tylko.  Stres jest nieodłącznym elementem życia.  Im ważniejsze wydarzenie, tym większe jest ryzyko pojawienia się go. Pod koniec spotkania dzieci chętnie się zgłaszały i zadawały pytania. Dotyczyły one kariery sportowców jak również życia prywatnego.

19 listopada 2018