SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Opiekun: mgr  GIZELA SEKUŁA

samorzad_zebranie

Cele  Samorządu Uczniowskiego:

• Reprezentowanie ogółu uczniów.
  • Działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw.
  • Uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły.
  • Rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania  uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.
  • Kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów.
  • Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.
L.p. Zadania Sposób realizacji Termin Odpowiedzialni
1. Udział w uroczystościach szkolnych.

Udział w uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

01.09.2016 Dyrektor szkoły, Samorząd Uczniowski kl Vc
Przygotowanie koncertu z   okazji Dnia Edukacji Narodowej, złożenie życzeń w imieniu uczniów szkoły pracownikom oświaty. 13.10.2016 Przewodniczący i opiekun Samorządu Uczniowskiego

Udział w Jasełkach Bożona-rodzeniowych, złożenie w imieniu rady uczniowskiej i uczniów życzeń świątecznych.

22.12.2016 Przewodniczący i opiekun Samorządu Uczniowskiego

Udział w apelu z okazji Świąt Wielkiej Nocy, złożenie w imieniu rady uczniowskiej i uczniów życzeń świątecznych.

23.03.2017 Przewodniczący i opiekun Samorządu Uczniowskiego
Udział w akademii z okazji zakończenia roku szkolnego, podziękowanie w imieniu uczniów członkom Rady Pedagogicznej za opiekę w roku szkolnym 2016/2017

2306.2017 Przewodniczący i opiekun Samorządu Uczniowskiego

2. Rozwój samorządności uczniowskiej.

Wybory samorządów klasowych.

Wychowawcy klas, opiekun Samorządu Uczniowskiego
Powołanie sekcji: organizacyjnej, dekoracyjnej, porządkowej, kronikarskiej, bibliotecznej. wrzesień 2016 Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Comiesięczne spotkania samorządów klasowych i rady uczniowskiej z opiekunem samorządu w celu omówienia bieżących spraw związanych z życiem szkoły. Cały rok Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Organizacja dyskotek szkolnych

luty

maj

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Zapoznawanie się

z uwagami i postulatami uczniów składanymi w „skrzynce pomysłów”, przygotowanie ich pod obrady rady uczniowskiej.

Cały rok Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Reprezentowanie interesów ogółu społeczności uczniowskiej.

Cały rok Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego

Współdziałanie

z władzami szkoły w zapewnieniu uczniom należytych warunków

do nauki.

Współdziałanie z Radą Pedagogiczną

w zakresie propagowania oraz przestrzegania przez uczniów i nauczycieli zasad wynikających z Kodeksu Ucznia, WSO, Statutu Szkoły oraz Konwencji Praw Dziecka.

Karta Praw Dziecka , realizacja programów : ,,Czapki z głów”, ,,Szkoła promująca zdrowie”

,,Zdrowe Tychy”

Przygotowywanie oraz przeprowadzanie ankiet lub sond dotyczących bieżących spraw szkoły. Według potrzeb Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
Współdziałanie

z Radą Pedagogiczną w zakresie aktualizowania kryteriów oceny z zachowania oraz przestrzegania etapowości wystawiania ocen z zachowania.

Cały rok Opiekun samorządu uczniowskiego, Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
Debata uczniowska na temat wyborów do Rady Uczniowskiej – przedstawienie kandydatów do rady uczniowskiej w roku szkolnym 2017/2018  i debata Czerwiec Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Przeprowadzenie wyborów do rady uczniowskiej w roku szkolnym 2017/2018

Czerwiec Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Przeprowadzanie debat na tematy związane z życiem dzieci , zdrowym stylem życia ,

Cały rok,

zgodnie z potrzebami

Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
3. Propagowanie działań mających na celu podniesienie wyników w nauce, podniesienie poziomu dyscypliny, promowanie najlepszych uczniów szkoły.

Upowszechnianie kryteriów promowania uczniów na „ucznia prymusa”

Cały rok szkolny

Samorząd Uczniowski,  Opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Umieszczania na tablicy ogłoszeń nazwisk uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce.

Cały rok szkolny Samorząd Uczniowski,  Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
4. Realizacja zadań wynikających z tradycji szkoły.

Udział

w organizowaniu święta Patrona Szkoły , Małe Talenty .

Jubileusz szkoły -50 lecie

Maj  2017 Samorząd Uczniowski,  Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
5. Realizacja innych zadań.

Włączania się do akcji charytatywnych i innych zadań związanych z pracą szkoły, nie przewidzianych w niniejszym planie.

Cały rok szkolny

Samorząd Uczniowski,  Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Prowadzenie szkolnej gazetki samorządu uczniowskiego

Cały rok szkolny Samorząd Uczniowski, sekcja dekoratorska

Opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Ceremoniał szkoły Cały rok szkolny Samorząd Uczniowski,