2014/15

KONKURSY JĘZYKOWE I INTERDYSCYPLINARNE

Lp. Nazwa konkursu organizator opiekun osiągnięcia
1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

z Języka Polskiego

etap szkolny: 6,7 XI 2014

etap rejonowy:12.01.2015 r.

 

KO Katowice Nauczyciele uczący w klasie VI c Do Etapu Rejonowego

zakwalifikowali się :

Katarzyna Gładyś

Błażej Hałat

Do Etapu Wojewódzkiego

zakwalifikowali się :

Katarzyna Gładyś

Błażej Hałat

Laureat: Katarzyna Gładyś

Finalista: Błażej Hałat

2. XVIII edycja Rejonowego Konkursu Twórczości Dziecięcej „Niech zaświeci słońce” o Laur Rafała Pomorskiego SP-22 Tychy Dubaj Barbara Wyróżnienie:

Weronika Radzikowska

3. III Rejonowy Konkurs „Lubię czytać” SNaP Oddział Tychy Dubaj Barbara I miejsce

Kośla Aleksandra VId

Wołyniec Natalia VId

4. Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień” Patronat KNP przy PAN Nowakowska Małgorzata Do ogólnopolskiego etapu zakwalifikowali się:

Izabella Rosikoń kl VI b

Katarzyna Gładyś kl. VI c

Weronika Daniluk kl.VI c

5. Eliminacje szkolne do ogólnopolskiego Konkursu ,,Z ortografią na co dzień” Patronat KNP przy PAN Nowakowska Małgorzata Do ogólnopolskiego etapu zakwalifikowali się:

Karolina Baron kl. IV c

Patrycja Tomaszewska kl. IV c

Natalia Maj kl. V a

Izabella Rosikoń kl. VI b

Katarzyna Gładyś kl. VI c

Weronika Daniluk kl. VI c

Michał Belowski kl. VI b

6. II Rejonowy Konkurs Interdyscyplinarny Omnibus 2015

 

G-11 Tychy Nowakowska Małgorzata V miejsce

Izabela Rosikoń

Katarzyna Gładyś

7. VI Międzypowiatowy Indywidualnym Konkursie Języka Angielskiego

„Know How

 

Gimnazjum nr10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZS nr1 w Tychach Nauczyciele j. angielskiego miejsce 4: Błażej Hałat – 94,5 pkt,

miejsce 20: Trojanowski Kacper – 72 pkt

miejsce 20: Gładyś Katarzyna – 75 pkt,

miejsce 20: Sałapa Michał – 75 pkt,

miejsce 22: Kośla Aleksandra – 72 pkt,

miejsce 23: Rosikoń Izabella – 71,5 pkt,

miejsce 24: Daniluk Weronika – 70 pkt,

miejsce 29: Liebner Agata – 66,5 pkt,

8. X Powiatowe Igrzyska Ortograficzne Korrida-corrida 2015

 

Zespół szkół nr 1

w Tychach

Dubaj Barbara

Małgorzata Nowakowska

I miejsce

Drużyna w składzie:

Aleksandra Kośla

Weronika Daniluk

Natalia Maj

9. Konkursie recytatorski „LAS WITA WAS”

 

SP-18 Tychy Golińska Elżbieta Laureat- Helena Pyrsch kl. IIIb
10. Konkurs poetycki „O pozłacane pióro” X edycja – „Piszemy limeryki”

 

Miejska Biblioteka Publiczna Tychy Dubaj Barbara Dyplom za udział i publikacja :

Dawid Bałuszyński

Nicola Wołyniec

11. I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Cztery pry roku w poezji polskiej-wiosna” Szkoła Podstawowa nr 5 w Tychach Dubaj Barbara Dyplom za udział

Zuzanna Rostek

Dawid Bałuszyński

12. Rejonowy Konkurs Ortograficzny o Tytuł Bezbłędnego Szóstoklasisty

 

SP-22 Tychy Nowakowska Małgorzata

Dubaj Barbara

 

I miejsce – nagroda książkowa

Weronika Daniluk

III miejsce – nagroda książkowa

Aleksandra Kośla

13. V Międzyszkolny Konkurs języka polskiego i angielskiego dla uczniów szkół podstawowych „LANGUGE SCRABLE – JĘZYKOWE ŁAMIGŁÓWKI” Zespół szkół Muzycznych w Tychach Nowakowska, Dubaj, Kajzar III miejsce drużynowo

Nieckarz Adam

Gładyś Katarzyna

Hałat BŁażej

14. Konkurs gwary Terozki se pogodomy SP 1 Tychy Mateja Ewa Monika Góra- dyplom za udział
15. Komiks „Amazing story SP 7 Tychy Biel Magdalena Błażej Hałat- 3 miejsce
16. Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych  

SP 36- Tychy

 

Biel Magdalena

 

Michał Wójcik- 2 miejsce

17. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Instytut Filologii Angielskiej
Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

Nauczyciele j. angielskiego Celder Weronika- najlepszy wynik w szkole-kategoria V-VI

Chmielnicki Marek- Kategoria III- IV

18. XI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos” Nowakowska Małgorzata Wyróżnienie

Gładyś Katarzyna

Rosikoń Izabella

 

KONKURSY PLASTYCZNE

19.

Konkurs plastyczny „Mój czworonożny przyjaciel”

Rozdanie nagród

Klub osiedlowy ORION Saczek Bożena Wyróżnienie

Grzybek Wiktoria

20.

Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną UM Tychy, Muzeum Miejskie w Tychach Niesyto Adam Wyróżnienie

Hanna Zarmutek

21.

Szkolny konkurs plastyczny „Holandia- kraj naszych przyjaciół” TPD przy SP18 Tychy Saczek Bożena, Niesyto Adam Nagrodzeni:

Gładyś Katarzyna

Hałat Błażej

Piasecka Jaśmina

Postój Jagoda

22.

Konkurs plastyczny:

„Moje ulubione mleczne danie”

organizowanego w ramach programu ogólnopolskiego

„Mam kota na punkcie mleka”.

 

Bożena Saczek

Adam Polakowski

Laureaci:

Maksym Malinowski – aparat fotograficzny, warsztaty kulinarne, publikacja przepisu w książce kucharskiej wydanej w realizowanym programie.

Daria Galas ,

Amelia Lenkiewicz – koszulka z logo programu

 

 

23.

Konkurs plastyczny „Szklanka mleka w naszej szkole”

 

Agrocomex Sp.z o.o Polakowski Adam Podziękowanie za udział

Paweł Hadasz III b

KONKURSY SPORTOWE

24.

Powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w biegach biegi przełajowe STS Tychy Zacharko Jacek III miejsce chłopcy

Bogórski Krzysztof

Kurek Krzysztof

Olszowski Arkadiusz

Olszowski Marek

Malcharek Adrian

Krupiak Karol

Tymoteusz Brzoza

 

25.

IX Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Piłki ręcznej Dziewcząt rocznik 2003 Starosta Powiatu Kępińskiego Frączek Barbara XI miejsce

Klasa sportowa Vd

Bober Karolina

Chmielowska Patrycja

Derewecka Teresa

Komorniczak Wiktoria

Kula Magdalena

Postój Jagoda

Pietruszka Klaudia

Piotrowska Melisa

Radzikowska Weronika

Rostek Zuzanna

Skrzywanek Iwona

Stencel Martyna

Stujkowska Katarzyna

Wysocka Martyna

26.

Turniej Towarzyski Tenisa stołowego SP-35 Tychy Przyłucki Jarosław Dyplom i puchar za udział
Igrzyska Powiatowe szkół podstawowych w koszykówce dziewcząt w roku szkolny 2014/2015 STO Tychy Przyłucki Jarosław III miejsce

Radzikowska Weronika

Chodor Emilia

Kubas Natalia

Malinowska Olimpia

Piasecka Jaśmina

Adamik Laura

Kornecka Anna

Krolak Weronika

Sławińska Klaudia

Tuszkiewicz Sandra

Gębala Oktawia

Liebner Agata

27.

Igrzyska Powiatowe Szkół podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015 STO Tychy Frączek Barbara II miejsce

Bernaś Oliwia

Chmielowska Patrycja

Grodzka Natalia

Komorniczak Wiktoria

Kula Magdalena

Kwolek Angelika

Postój Jagoda

Pietruszka Klaudia

Piotrowska Melisa

Radzikowska Weronika

Rucińska Agata

Stencel Martyna

Jarosz Martyna

Wysocka Martyna

Dziadek Julia

Kwolak Weronika

Bebak Martyna

Liebner Agata

28.

Igrzyska Powiatowe w biegach łyżwiarskich chłopców w roku szkolnym 2014/2015

 

 

STS Tychy Zacharko Jacek II miejsce:

Marcin Chmiel, Bartosz Rogalski, Mikołaj Rogalski Wojciech Rogalski, Przemysław Targosz

 

29.

Igrzyska Powiatowe w biegach łyżwiarskich dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015-

 

STS Tychy Przyłucki Jarosław IV miejsce

Natalia Biegun, Justyna Biegun, Emilia Chodor, Agata Sroga

30.

I Międzyszkolny Konkurs „Mistrz warcabów”

 

Szkoła Muzyczna Tychy Saczek Bożena Dyplom za udział

Bartosz Miszczak

Maksym Malinowski

31.

Igrzyska Powiatowe Szkół podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015

 

STO III miejsce

 

32.

Zawody Pływackie z cyklu WATER Cup dla klas III, które uczestniczą w zajęciach nauki pływania organizowanych przez MOSiR

 

MOSiR

 

Przyłucki Jarosław II miejsce

w klasyfikacji ogólnej

33.

Zawody Pływackie z cyklu WATERRR Cup dla klas III, które uczestniczą w zajęciach nauki pływania organizowanych przez MOSiR

 

MOSiR

 

Przyłucki Jarosław I miejsce

w konkurencji 4×25 m w stylu dowolnym

34.

Współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych w Tychach w roku szkolnym 2014/2015

 

STO Tychy Przyłucki, Zacharko III miejsce

35.

XI Grand Prix Tychów

w Tenisie Stołowym

sezon 2014/2015

MOSIR Tychy Przyłucki I miejsce

Kozioł Mateusz

Matuszyński Jakub

Miszczak Bartosz

Szandar Kamil

Ławiński Kacper

Braliński Jakub

Zachłód Szymon

Żeleźniak Iga

Tomaszewska Patrycja

Ferenc Klara

Malinowski Dawid

Malinowska Olimpia

 

KONKURSY MATEMATYCZNE, INFORMATYCZNE I PRZYRODNICZE

36.

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Historyczny „Piękna nasza Polska cała” SP-35 Tychy Sekuła Gizela

Kubica Paweł

I miejsce

Gładyś Katarzyna VIc

Hałat Błażej VIc

37.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Jeden z dziesięciu” dla uczniów klas piątych SP-35 Tychy Woźniak Elżbieta II miejsce

Natalia Maj 5a

38.

Międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny”

2014/2015

Kategoria 1 B: Wyróżnienie – nagroda książkowa: Turek Dawid, Kaszuba Julia

Kategoria 1 M:Wyróżnienie – nagroda książkowa-: Kwiecień Konrad

Kategoria 2 M:Wyróżnienie – nagroda książkowa-: Jakub Mędrak

Kategoria ZA :Wyróżnienie – nagroda książkowa-: Gałęźniak Marcin , Freier Jakub

 

 

39.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny- Eko planeta Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Woźniak Elżbieta Gładyś Katarzyna, Nessmann Jan- wyróżnienie

 

11.10.2014 r. Podziękowanie dla SP-18 kl. VI c Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA” za pomoc okazaną zwierzakom ze Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej

13.01.2015 r. Podziękowanie dla p. Elżbiety Woźniak i p. Gizeli Sekuły oraz uczniów klas VI za propagowanie humanitarnego stosunku do zwierząt – Tyski Zakład Usług Komunalnych

8.01.2015 r. Podziękowanie dla szkoły i p. Bartusiak z Hospicjum za przekazanie kartek świątecznych.

 

{"slides_column":"6","slides_scroll":"3","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}