XX Jubileuszowy Rajd Jesienny

5 października 2017

30.09.2017 r. w Węgierskiej Górce odbył się XX Jubileuszowy Rajd Jesienny,w którym udział wzięli wspaniali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły :)Drużyna Trampy zdobyła III miejsce w konkursie pierwszej pomocy! Świstaki i Żabki też się świetnie bawiły. Wyposażeni w dobry humor,apteczkę,mapę i kompas maszerowaliśmy z uśmiechem i pieśnią na ustach po cudnym Beskidzie Śląskim.Pogoda przepiękna ,krajobrazy malowane przez polską złotą jesień zapierały dech w piersiach…Podczas marszu ,recytując fragmenty Pana Tadeusza dzieci zbierały grzyby:)a w koszu grzybów było w bród..chłopcy brali krasnolice ,panienki za wysmukłym goniły borowikiem , a p.Kania podziwiała muchomory. W trakcie rajdu przeprowadzone były konkursy: pierwszej pomocy,wiedzy turystycznej oraz po raz pierwszy konkurs sprawnościowy. Młodzi turyści po dniu pełnym wrażeń i atrakcji szczęśliwie powrócili do swoich domów.

TENIS 10

W ramach Programu „Tenis 10”, który od lat realizowany jest w naszej szkole, uczniowie klas I- III   uczestniczą w zajęciach sportowych, podczas których poznają tajniki gry w tenisa ziemnego, rozwijają sportowe zainteresowania, dbają o tężyznę fizyczną i uczą się gospodarować czasem wolnym. Na ostatnich zajęciach dla klas drugich mieliśmy możliwość trenowania pod okiem profesjonalnego trenera tenisa ziemnego  Pana Piotra Słowińskiego. Zajęcia  sprawiły wszystkim ogromną frajdę. Zachęciły do dalszego, wytrwałego treningu i wzmocniły motywację.

MUNDURKI

INFORMACJA!

Dnia 11 października 2017 r. tj. środa
w godz. 10.00 do 13.00
na terenie szkoły będzie przedstawiciel zakładu krawieckiego.

Prosimy w tym czasie o odebranie zamówionych mundurków.
Cena kamizelki wynosi 50 zł.

JUBILEUSZ SP 18

23 września 2017

W 1967 r. naukę w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach podjęło 722 uczniów w 20 oddziałach. Trudno uwierzyć, że od tamtych wydarzeń upłynęło już pół wieku. 22 września 2017 r. z okazji obchodzonego jubileuszu podsumowano pięćdziesiąt lat działalności szkoły. Uczniowie , rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniach,  które  m.in. stały się okazją do poznania historii szkoły.

Obchody jubileuszu  rozpoczęły się mszą  świętą w kościele p.w. św. Krzysztofa w Tychach. Druga część uroczystości odbyła się w gościnnych murach Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach, gdzie zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele  byli powitani przez rycerzy z okresu średniowiecza a następnie uczestniczyli w akademii, w czasie której zaprezentowano historię szkoły. Galę  poprowadzili dyrektor szkoły pani Dorota Grzesica  oraz były uczeń pan Wojciech Wieczorek . Na scenie wystąpili także inni absolwenci: Elżbieta Ziarnik, Alicja Piersiak, Adam Kowalczyk oraz pianista pan Andrzej Lipiński. Dyrektor szkoły ze wzruszeniem wysłuchała przemówień i gratulacji zaproszonych gości. Po zakończeniu uroczystości udano się do SP nr 18, gdzie zasadzono drzewo pamięci. O godzinie 15.00 w murach szkoły rozpoczął się jubileuszowy festyn, z którego dochód w całości przeznaczono na leczenie ucznia Maksymiliana Czyjta.  Uczniowie i rodzice uczestniczyli w licznych atrakcjach, m.in. w pokazie sztuk walki, grze terenowej dla drużyn rodzinnych „Na rycerskim szlaku”, konkurencjach sportowych, zajęciach prowadzonych przez harcerzy drużyny ZHP 9 HDW,  występach estradowych w wykonaniu uczniów oraz programie animacyjnym  szczudlarzy.  Dzieci  z radością szalały w dmuchanych zamkach , delektowały się watą cukrową i rywalizowały w grach planszowych. Obleganym miejscem stała się kawiarenka, w której można było posmakować niebywałych wypieków rodziców, uczniów i nauczycieli  szkoły. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się rodzice wychowanków  klasy VI b, m. in. Przewodnicząca Rady Rodziców  p. Anita Skapczyk oraz  p. Adam Burczyk, którzy zachęcali przybyłych gości do udziału w  uroczystościach i zbiórce pieniędzy. W aukcji przeprowadzonej przez p. Adama Polakowskiego, nauczyciela SP nr 18, rekordową kwotę 1500 zł uzyskano  ze sprzedaży piłki z autografem Jerzego Dudka.
W trakcie jubileuszu, który stał świętem wszystkich osób związanych ze Szkołą Podstawową nr 18 w Tychach oraz ich przyjaciół, dyrekcja i nauczyciele wielokrotnie składali serdeczne podziękowania za pamięć i okazaną pomoc zaproszonym gościom, sponsorom, rodzicom i ludziom dobrej woli.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

18 września 2017

W dniach 18 i 19 września odbędą się  zebrania z rodzicami wg harmonogramu:
Kl. I-III           18.09.2017 r.
Kl. IV -VII      19.09.2017 r.

NARODOWE CZYTANIE

14 września 2017

Już po raz szósty w całej Polsce i w wielu miejscach za granicą na początku września miało miejsce Narodowe Czytanie – głośne czytanie ważnych utworów literatury polskiej,w tym roku – „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
W naszej szkole  Narodowe Czytanie odbyło się 12 września 2017r. Miało ono w tym roku szczególnie uroczysty charakter, ponieważ dla młodzieży klas siódmych i szóstych „Wesele” czytali znamienici goście – dyrektorzy sąsiadujących z nami szkół: Pani Dyrektor Grażyna Jurek, Pani Dyrektor Joanna Wojtynek, Pani Dyrektor Anna Chrobaczek, Pani Dyrektor Katarzyna Bienia – Marczykiewicz, Pani Beata Kordon, Pan Dyrektor Jacek Baran, Pan Dyrektor Adam Burczyk, Pan Dyrektor Tomasz Giedwiłło oraz tyski pisarz Pan Waldemar Cichoń, a także nauczyciele SP18 w Tychach. Inicjatorką spotkania była Pani Dorota Grzesica – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach,  prowadziła go pani Barbara Dubaj. Scenografię przygotowała pani Bożena Saczek.
Słuchanie głośno i pięknie czytanych słów dramatu pozwoliło zmierzyć się siódmoklasistom z poezją Stanisława Wyspiańskiego. Czytający zaprezentowali kilka wybranych scen utworu. Ilustrowały one przedstawione w dramacie autentyczne wydarzenie – wesele krakowskiego poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną (20 listopada 1900 roku) w podkrakowskiej wsi Bronowice oraz rozmowy gości weselnych: bronowickich chłopów i krakowskiej inteligencji, które stały się okazją do refleksji nad brakiem jedności w narodzie i niemożnością odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

MUNDURKI

                                             INFORMACJA!

Dnia 20 września 2017 r. tj. środa w godz. 10.00 do 13.00
na terenie szkoły będzie przedstawiciel zakładu krawieckiego.
Do pomiaru nie wymaga się obecności rodzica.
Uczniowie mogą podejść samodzielnie do wyznaczonego miejsca pomiaru, za wiedzą wychowawcy.
Klasy I będą miały pomiar w swoich klasach, w obecności wychowawcy klasy.

Cena kamizelki wynosi 50 zł.

WITAMY PO WAKACJACH

25 sierpnia 2017

UROCZYSTE   ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
ODBĘDZIE SIĘ  4 WRZEŚNIA 2017 r. (poniedziałek)

KLASY   IV-V           GODZ. 8.00
KLASY   VI-VII        GODZ. 9.00
KLASY   II-III           GODZ. 10.00
KLASY   I                  GODZ. 11.30

Uwaga Klasy I  !!!
Przed uroczystą akademią odbędzie się spotkanie z wychowawcami
w salach lekcyjnych  –  godz. 11.15

I a p. Małgorzata Lewicka       sala nr 20    (lewa strona, I piętro)
I b p. Bożena Baraniec        sala nr 30    (prawa strona, parter)
I c p. Anna Sitek               sala nr 19    (lewa strona, I piętro)

ZAPRASZAMY NA 50-te URODZINY SZKOŁY

17 sierpnia 2017

W 1967  r. naukę  w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach  podjęło   722  uczniów w 20 oddziałach. Trudno uwierzyć, że od tamtych wydarzeń upłynęło już pół wieku. Jubileusz ten jest doskonałą okazją do podsumowania pięćdziesięciu lat działalności szkoły, podzielenia się wspomnieniami oraz spotkania się z koleżankami i kolegami ze szkolnych ław. Chcemy to uczynić 22 września 2017 r., organizując szereg uroczystości i spotkań z udziałem naszych absolwentów oraz społeczności miasta Tychy.

Współczesność stawia przed nami kolejne wyzwania. Nasza szkoła, jako placówka z bogatą tradycją i doświadczeniem, mająca na celu dobro swoich uczniów, wypełnia stawiane przed nią zadania, kształcąc i wychowując młodzież, która będzie odnosiła sukcesy oraz odnajdzie swoje miejsce w nowoczesnym społeczeństwie. Liczymy, że wsparcie obchodów naszego jubileuszu  będzie dla młodego pokolenia przykładem solidarności i zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Zapraszamy serdecznie uczniów i ich rodziców, nauczycieli,pracowników, absolwentów,społeczność lokalną oraz wszystkie osoby kiedykolwiek zaangażowane w edukację i pracę w naszej placówce, związane przez współpracę i zaangażowanie społeczne.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

18 czerwca 2017

NA UROCZYSTOŚĆ
KOŃCZĄCĄ ROK SZKOLNY 2016/2017

ZAPRASZAMY
W DNIU 23.06.2017 r.
Klasy   I- III – godz. 8.15
Klasy   IV-VI –  godz. 9.30

{"slides_column":"6","slides_scroll":"3","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}